Între prietene FRUMOASE
anulare

Ghidul comunităţii

Highlighted
Community Manager
Community Manager

Ghidul comunităţii

Consider că în această comunitate suntem prietene, ne respectăm şi ne ajutăm. Din acest motiv, te rog să ai un limbaj politicos şi să respecţi "Ghidul comunităţii". Am creat acest ghid întrucât limbajul nerespectuos, certurile şi jignirile nu pot exista într-o comunitate de prietene.

• Ce este recomandat să faci?

Pentru o bună relaţie cu membrele comunităţii şi pentru ajutor reciproc, îţi recomand să eviţi orice limbaj nerespectuos, să fii sinceră atunci când oferi sfaturi şi să întrebi atunci când ai neclarităţi.

De asemenea, m-ar ajuta tare mult dacă mi-ai semnala atunci când cineva încalcă regulile comunităţii. În acest sens, ai la dispoziţie mai multe metode:

- Din meniul de opţiuni disponibil în partea dreaptă al fiecărui post, bifează opţiunea : « Raportează conţinut inadecvat »

- Mă poţi contacta printr-un mesaj privat

- Poţi pune întrebări sau poţi semnala comportament inadecvat la adresa: comunitate@yves-rocher.ro

Cum este recomandat să foloseşti comunitatea?

• Foloseşte titluri cât mai explicite atunci când postezi
  • Citeşte celelalte răspunsuri înainte de a posta
  • Respectă subiectul postării şi fii cât mai concisă
  • Respectă şi opinii diferite de ale tale
  • Utilizează întotdeauna un limbaj respectuos
  • Nu promova produse în scop publicitar
Top subiecte discutate
  • Bine ai venit în Comunitatea Între prietene frumoase!

Dragă prietenă, bine ai venit! Între prietene frumoase este comunitatea femeilor pasionate de frumuseţe şi de un stil de viaţă sănătos, aproape de nat...
    27 0
  • Alătură-te comunităţii!

De ce este necesar să îmi fac cont? Chiar dacă postările din cadrul comunităţii sunt vizible oricărui vizitator, pentru a putea să îţi exprimi punctul...
    18 0
  • Suspendarea sau interzicerea accesului

Pentru o bună funcţionare a acestei comunităţi şi din respect pentru utilizatoare, voi suspenda şi chiar voi interzice accesul membrilor care încalcă ...
    16 0
  • Ghidul comunităţii

Consider că în această comunitate suntem prietene, ne respectăm şi ne ajutăm. Din acest motiv, te rog să ai un limbaj politicos şi să respecţi "Ghidul...
    22 0
  • Personalizează-ţi profilul!

Ştiu că fiecare persoană este unică şi te încurajez să îţi setezi profilul astfel încât să te reprezinte şi să ofere cât mai multe informaţii despre t...
    15 0