Între prietene FRUMOASE
anulare

Re: Bucovina, tărâm de poveste

Community Manager
Community Manager

Bucovina, tărâm de poveste

• bucovina
  • natura
  • peisaj

Bună, fetelor!

Bucovina este cu siguranţă un tărâm de poveste, o zonă cu peisaje atât de pitoreşti, păstrate încă pure, unde ne putem reconecta la natură şi să trăim momente de neuitat.

Aceste meleaguri pline de tradiţii, rezervaţii naturale, monumente Unesco şi peisaje care ne taie respiraţia reprezintă o veritabilă comoară pentru ţara noastră. Să ne bucurăm de tot ce ne oferă, să îi facem cunoscută frumuseţea unică, dar să încercăm să o păstrăm aşa, neîntinată, cu farmecul ei special.

În plus, iarna parcă oferă şi mai mult farmec acestui loc magic. Zăpada care pune stăpânire pe acest loc nu face decât să îi potenţeze liniştea, să îi transforme satele şi dealurile în veritabile ţinuturi desprinse din basme.   

bucovina.jpg

Voi aţi vizitat Bucovina ? Publicaţi imaginea care v-a făcut să vă îndrăgostiţi de acest tărâm minunat!

Sursă foto: Shutterstock

Etichete (3)
3 RĂSPUNSURI
Ank
Contributor ☆☆☆

Îți mulțumesc că mi-ai adus aminte ce norocoasă sunt!

În fiecare zi privesc mulții Bucovinei și cred nu m-aș putea obișnui vreodată într-o zonă fără munți, rădăcinile își spun cuvântul, am nevoie de înățimea care delimitează cerul, de vârfurile de brazi nenumărate care sunt pătate de zăpadă. 

dumigeo
Fan ☆☆

Bucovina e locul in care traditiile se respecta, in care oamenii iti ofera totul neconditionat cu bucurie, in care mancarea e gustoasa si aerul mirific, in care soarele iti zambeste ziua si luna iti povesteste...See the source image

Highlighted
andreeatheodora
Contributor ☆

Nu am vizitat dar imi doresc din suflet. Chiar in ultimul articol pe blogul meu imi exprim aceasta dorinta. Pare totul atat de frumos acolo ! https://andreeatheodorablog.wordpress.com/2018/04/27/unde-vreau-sa-calatoresc/

Top subiecte discutate
  • Cele mai frumoase flori de primăvară

Bună, tuturor! Cine nu adoră superbele flori de primăvară? Sunt atât de proaspete, parfumate şi colorate! Preferatele mele sunt frumoasele lalele. Voi...
    7 19
  • Primul arbore înflorit!

Bună, fetelor! Vreau să împărtăşesc cu voi imaginea care mi-a înveselit ziua: am văzut primul arbore înflorit! Nu ştiu voi cum vă simţiţi, dar primăva...
    8 5
  • Gladiole multicolore

Bună, fetelor! Întotdeauna gladiolele mi s-au părut nişte flori cu totul deosebite, semeţe şi elegante. Am aflat chiar că sunt cultivate de pe vremea ...
    4 4
  • Cele mai frumoase orhidee

Bună, fetelor! Întotdeauna am avut o slăbiciune pentru orhidee. Mi se par nişte flori nobile, elegante şi gingaşe în acelaşi timp, de o frumuseţe irea...
    4 3
  • Sărută un copac!

Fetelor, Aţi sărutat vreodată un copac? Cum astăzi este ziua mondială a sărutului vă provoc să încercaţi şi să ne arătaţi imagini. Vă asigur că este o...
    3 3